Almanya’ya en hızlı kargo yollamanın yolu – Kargomkolay.com

Bu sorulara cevap vermek artık çok da zor değil. KargomKolay.com ile gelişen kargo hizmetleri ve ulaşım ağı, hem yurtdışı kargo gönderiminde hem de kargo alımında oldukça avantajlı durumların ortaya çıkmasını sağlamış durumda. Bugün pek çok yurtdışı kargo gönderimi ortalama 2 gün içerisinde gerçekleşiyor. Buna konum olarak ülkemize oldukça uzak mesafede olan ülkeler de dahil. Tabi bunların birtakım nedenleri var. En başta uçak kargo hizmetlerinin gelişmesi ve kargo gönderimlerinde daha sistemli çalışmaların yapılması ortaya çıkan hızlı ve kaliteli hizmetlerin en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

Hızlı kargo, Almanya için de geçerli hizmetlerden biri. Günümüzde çeşitli kargo firmaları ile sadece 1 gün içerisinde Almanya’ya kargo gönderimi yapmak mümkün. Bu şekilde insanlar kendi aralarında ürün alışverişi başta olmak üzere ticaret gibi farklı alanlarda da faaliyet göstermiş oluyor. Tabi kargo gönderimlerinde sürenin kısalması ve kalitenin artması da yeni iş kollarının ön plana çıkmasını sağlıyor. Bunlar arasında verilebilecek en etkili örnek herhalde mikro ihracat olur. İnsanlar mikro ihracat ile yurtdışına ürünlerini ve hizmetlerini kolayca gönderebiliyor. Üstelik bu gönderimleri genel olarak oldukça uygun fiyatlarda yapıyor. Peki, micro ihracat nedir ve nasıl bir hizmettir daha yakından bakalım.

KargomKolay.com ile Mikro İhracat Nedir ve Nasıl Yapılır?

Micro ihracat, başka bir değişle yaygın olarak bilinen Kolay İhracat, genel tanımı ile 150 kg ve 7500 euroya kadar Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı ile yurtdışına gönderim yapılan bedelli ihracatlardır. Mirco ihracat yapmak isteyen her kişinin sahip olması gereken birtakım belgeler vardır. Bu belgeler aşağıdaki gibidir;

Dolaylı temsil yetki belgesi İş emri (mikro ihracat gönderi bilgi formu) Maliye onaylı faturanın aslı, Yurtdışı için Türkçe fatura ile tutarlı İngilizce fatura

Ülkemizde yükselen bir trend olan mikro ihracat, artık firmaların ya da kişilerin normal ihracat yapmak yerine bu alana yönelmelerine neden olmuştur. Sunduğu avantajlar ve hızlı hizmetler, mikro ihracatın daha fazla talep görmesini sağlamış ve giderek yaygın bir hale gelmesine zemin hazırlamıştır.

Mikro İhracatın Avantajları Nelerdir?

İşletmeler bireysel müşterilere satış yapmaları halinde vergi muafiyetinden yararlanır. Ülkelere göre değişmekle birlikte her ülkede belirli bir limite göre gümrük vergisi alınmamaktadır. Micro ihracat yapanlar, özel ya da devlet bankalarının verdiği teşvik kredilerinden yararlanabilir. Kargo firmaları mikro ihracat ile daha hızlı gönderim yapar. Kapıdan kapıya gönderim yapılır.

Ülkemizde mikro ihracatın yapıldığı ülkelerden biri de Almanya’dır. Birçok kişi micro ihracat ile Almanya’ya ürün ve hizmet gönderimi yapmakta ve bu şekilde pazarda kendine yer edinmektedir. Almanya’ya yapılan yurtdışı kargo gönderimleri ise oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında ürünler güvenli bir şekilde adreslerine ulaştırılmakta ve teslimat anına kadar ürünlerin taşınmasında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Yurtdışına Kargo Gönderirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yurtdışına kargo gönderimlerinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan paket ya da ürünün gönderileceği ülkenin gümrük bilgilerine öre hazırlanması gerektiğidir. Aksi taktirde kargo gümrükte takılabilir ve gümrükten geçmesi uzun zaman alabilir. Bunun yanında yine gönderilecek ülkeye göre değişiklik göstermesi nedeniyle o ülkenin koşullarına uygun proforma fatura hazırlanması gerekir. Ayrıca paketin gönderileceği teslimat bilgilerinin yer aldığı konşimento da düzenli bir şekilde hazırlanmalı ve kargonun uygun bir konuma yerleştirilmelidir.

Bunlar dışında gönderilen ürün konusunda dikkat edilmesi gereken ürünün hasar görmemesi adına özenli bir şekilde paketlenmesi olmaktadır. Gönderilen ürüne göre değişik paketlemeler yapılabildiği için nasıl bir paket olması gerektiği ürünün yapısına bakılarak kararlaştırılabilir. Hassas ya da kırılmaya müsait ürünlerin daha güvenlikli bir şekilde paketlenmesi taşıma esnasında bir sorun yaşanmaması adına önemlidir. Bu nedenle paketlemenin hassas bir konu olduğunu unutulmamalıdır.

Siz de yurtdışı kargo gönderimi yapmak ya da micro ihracat ile pazardaki yerinizi almak için en uygun öncelikle yurtdışına en avantajlı kargo gönderimi yapan firmayı bulmalı ve onunla çalışmaya başlamalısınız. Bunun yanında sizlere yurtdışı kargo gönderimlerinizde kolaylık sağlayacak bir tavsiyemiz olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kargomkolay.com sizlere yurtdışı kargo gönderimlerinizde pek çok avantajın yanında ayrıcalıklı hizmetler sunan sektörün önemli kargo firmalarından biridir. Kargo firması ile ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir